Prefabrik evler ülkemiz de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan hafif yapılı, hızlı inşaa edilen ve demonte yapılardır. Fiyat olarak çok ekonomik olmasının yanı sıra, beton yapılı binalara göre çok çok daha ucuza sahip olabilmektesiniz.

Günümüz de başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere pek çok ülke de evler prefabrik yapılardan oluşur. Prefabrik evler sayesin de ortalama, 2 katlı ve 100 konutluk bir projenin baştan sona inşaa süresi betonarme binalara göre %70 daha kısa süre de tamamlanır.

Üretim Anında Prefabrik Evlerin Avantajı

Prefabrik yapılar imalat aşamasın da temiz ve düzgün kalıplar halin de üretildiği için ileri de tekrar tekrar alçı ile hatalı duvar yüzeylerini düzeltmek zorun da kalmazsınız. Parça parça üretilen takılıp, sökülebilir parçaları sayesin de üretim aşamasından sonra yerin de montajı kısa sürede yapılır ve içerisin de yaşamaya başlayabilirsiniz.

Prefabrik Evin Kullanım da Avantajları

Prefabrik binalar da fabrika üretimi kalıp parçalar kullanılması avantajıyla, ileri de eviniz de yapabileceğiniz değişiklikler haftalar sürmek yerine bir kaç gün de yapılabilir. Ayrıca betonları parçalama, yerleri sıva dökünleri yapma riskiniz olmaz. Temiz ve nezih şekil de prefabrik evinizin tadilatını yapabilirsiniz. Hasar alan bir bölümü tadilat yaparken prefabrik eviniz içerisin de bütün duvarı yıkmak yerine hasar alan kalıp bloku yerinden söküp, yenisiyle değiştirterek çok kısa süre de prefabrik eviniz de yada prefabrik ofisiniz de tekrar huzur için de yaşamaya devam edebilirsiniz.

Prefabrik Yapıların Modüler Olma Avantajı

Prefabrik ev, ofis ve diğer türlü prefabrik yapıların beton binalara göre en büyük avantajlar modüler olması. Yani olduğu yerden sökülüp, başka bir yerde aynı şekilde tekrar kurulmasıdır.

Yani İstanbul’da olan bir prefabrik evinizi istediğiniz zaman Memleketiniz deki arsanıza, Antalya’da emeklilik hayatı yaşayacaksanız Antalya’daki arsanıza yada nerede olmak istiyorsanız oraya söktüğünüz prefabrik parçalarınızı ufak bloklar haline getirip gitmek istediğiniz yere taşıyıp aynı evinizi orada tekrar kurabilirsiniz. Böylece tekrardan prefabrik bir ev satın almak zorunda da kalmazsınız. Sadece ustaların söküm, nakliye ve prefabrik evinizin yeniden kurulumu gibi cüzi masraflar yaparak aynı eviniz de yaşamaya devam edersiniz.

 

Siz de Hemen Bir Prefabrik Ev Sahibi Olmak İçin Bizden Teklif İsteyin!

Bilgi almak için yorum yazın