Ürün Kodu: yuvam1263

İstanbul Milli Saraylar Müdürlüğü Topkapı tarihi evraklar arşivlenmesi kapsamında değerli evrakların muhafazasının sağlanması amacıyla Argon Gazlı koruma sistemine prefabrik depo binası teslim edilmiştir. Tarihi eserlerin uzun yıllar daha muhafazasını sağlamak amacıyla inşaa edilen prefabrik depo binasında sızdırmazlık ön planda tutulmuştur. Eserlerin bozulmasını önleme amacıyla içerisinde basılan gazı dışarıya sızdırmaz özellikte prefabrik bina inşaa edilmiştir. Olası bir yangın riskine karşı eserlere zarar vermeden söndürmek için geliştirdiğimiz argon gazlı söndürme sistemi ile yangın esnasında eserler zarar görmeden yangın söndürülecektir.

190 M2 ebata sahip özel yapım prefabrik tarihi eser depolama binasını Topkapı Sarayı bahçesinde bir çok bölmeli özel sızdırmaz oda üzerinden inşaa edilmiştir. Datacenter odası, yüksek özellikli güvenli oda, orta güvenlikli depolama odası ve görevli personel odası olarak farklı bölümlerde inşaa edilmiştir. Ağır tonajlı araç girişine özel rampalı araba yolu köprüsü de binanın ana giriş kısmına kurulmuştur.

Argon Gazlı koruma hakkında daha fazla bilgi almak için detaylı anlatım yazımızı okuyabilirsiniz.

Yuvam Prefabrik, DIN, TSE, ASTM ve MIL satandartları ve ISO 9001:2008, 1401, 18001 ve 10002 kalite satandartları ile uluslararası kalite satandartları ile üretim yapmaktadır.

Prefabrik yapıların üretimin de kullanılan genel malzemeler aşağıdaki gibidir;

Galvaniz Sac dan Rollform makinesiyle çekilen taşıyıcı H profiller ile , (makas imalatında kullanılan)
Rollform makinesinde çekilen galvaniz U profili; binaların ana taşıyıcı iskeletini oluşturmaktadır.
Makasları birbirine bağlamak ve yapıyı rijit hale getirmek için Rollform makinesinde
çekilen omega aşıklar kullanılmaktadır. Temel kullanılan diğer malzemeler de çelik çalzeme, betopan, cam yünü, polistren köpük şeklindedir.

Prefabrik bina malzeme kesit tayini Sap 2000 hesap yöntemi ile yapılmakta, yapılar ise Autocad
programında çizilip resimler halinde imalata verilmektedir. Tüm taşıyıcı sistem Rollform makinesinden
çekilen özel H, C, U modelli Galvaniz profillerden oluşmaktadır.           


Arama Etiketleri : topkapı sarayı, prefabrik tarihi eser binası, tarihi prefabrik bina, argon gazlı saklama odası, özel prefabrik binası, istanbul prefabrik, topkapı prefabrik, saray prefabrik, devlet binası

One thought on “Topkapı Sarayı Argon Gazı Yangın Söndürücülü Eser Depolama Binası – 190 M2”

Bilgi almak için yorum yazın