Yuvam Prefabrik, 2007 yılından beri askeri üsler için prefabrik yapılar inşaa etmektedir. Yurtiçi ve yurt dışı projelerde sizlere kaliteli modüler yapı çözümleri sunmaktadır.

Yurtiçinde ve dışında her türlü iklim ve farklı coğrafyada kısa ve uzun süreli askeri konaklamalarda prefabrik binaları tercih edebilirsiniz. Yemekhanelerden yatakhanelere, wc duşlardan, sosyal tesislere, nizamiyeden lojmanlara kadar her türlü projede Yuvam Prefabrik olarak hizmetinizdeyiz.

Mobil Askeri Hastaneler

Yuvam Prefabrik, Türk Savunma Kuvvetleri tarafından Türk Savunma Kuvvetleri tarafından Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından imzalanan sözleşmeye göre, savaş ve barış sırasında Türkiye’de kullanılacak mobil cerrahi hastanesi ve mobil ilk yardım istasyonunda projelerinizde sizlere çözümler sunmaktadır.

Mobil hastane projesi iki tesisden oluşur: bir cerrahi saha hastanesi ve bir mobil ilk yardım istasyonu. Yapı alüminyum ve çelik konteynerlerden ve şişme çadırlardan yapılmaktadır. Sistemin tüm birimleri, proje kapsamında da tedarik edilen taktik tekerlekli araçlar ile taşınabilir.

Askeri Acil Durum Barınakları

Yuvam Prefabrik binaları, sıcaklık, nem, sismik, kar-rüzgar yükleri vb. Gibi yerel alan koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanır. Yuvam Prefabrik, üç okyanusun sınırladığı dört farklı kıtada prefabrike yapılar imal etmek ve proje kapsamında inşaa edebilmektedir. Hedefimiz Dünya’nın her yerinde saygın ve tanınmış bir şirket olmak.

İklim Şartlarına Göre Askeri Yapılar

Çöl Ortamı: Prefabrik yapılarını Çöl ortamında, Abu Dhabi, Irak, İran ve Libya gibi çöl bölgelerine uygun inşaa etmektedir.

Karlı alan: Türkiye, Kazakistan ve Rusya gibi uzak ve ulaşılamayacak yolların bulunduğu karlı bölgelerde soğuk ve donmuş hava koşullarında çeşitli projelerde iklime uygun prefabrike tesisler inşaa etmektedir.

Tropik Ortam: Kongo, Ekvator Ginesi ve Nijerya gibi sıcak, nemli ve muazzam hava koşullarında çeşitli projeleride ihtiyaçlara cevap veren prefabrik binalar inşaa etmektedir.

Tuzlu, Yüksek Korozyon ve Nemli (Açık Deniz): Türkmenistan ve Rusya gibi büyük petrol şirketleri için açık deniz alanlarına uygun prefabrik yapılar inşaa etmektedir.

Kayalık Ortamlar: Türkiye, Kazakistan ve Rusya’nın uzak bölgelerine çok kötü hava koşullarına sahip erişilemeyen yollar kullanarak malzeme taşınıp ve teslim edilmektedir. Ayrıca -35 dereceden -40 dereceye kadar soğuk havalarda sökülebilir üniteleri monte etmek için bir montaj ekibi sağlanmaktadır.

Bilgi almak için yorum yazın